Produkter

Taggar

Välkommen till Nigabs värld av drycker.

Nigab är en av de större leverantörerna av vin och sprit till den svenska marknaden samt inom nordisk Duty Free/Travel Retail och har under mer än 30 år levererat alkoholhaltiga drycker till Systembolaget, båtar – flyg och till de flesta restauranger i Sverige, från sobra finkrogar till trendiga barer och till vinintresserade privatkunder från Ystad till Haparanda.

Nigab grundades 1983 och har ett kontor i Stockholm och ett i Göteborg med totalt 32 medarbetare. Nigab hör till HansJust-gruppen som har väletablerade företag i vin- och spritbranschen i alla nordiska länder.

I vårt breda sortiment finns det många världsledande starka varumärken som passar i varje vinlista, barhylla och i varje hem, men där finns också mindre kända produkter med de unika smaker och karaktärer som behövs för att ge variation.

Vi hälsar dig välkommen till Nigabs värld och hoppas du vill följa med på vår resa in i en framtid som garanterat kommer att bjuda på många spännande nyheter.

Christian Jolinder

Managing Director

Telefon: 010 762 43 20
Mobile: 0732 709 001
E-post: christian@nigab.se

Stefan Andersson

Commercial Director

Telefon: 010 762 43 21
Mobile: 0708 180 209
E-post: stefan@nigab.se

Patrik Mannheimer

Wine Manager

Telefon: 010 762 43 24
Mobile: 070 509 66 99
E-post: patrik@nigab.se

Kristoffer Pipusch

Travel Retail Director

Telefon: 010 762 43 02
Mobile: 0707 45 42 34
E-post: kristoffer@nigab.se

Lars Gustafsson

Chairman

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0708 180 201
E-post: lars@nigab.se

Jonas Darle Olsson

Marketing Communication Manager

Telefon: 010 762 43 11
Mobile: 0709 779 693
E-post: jonas@nigab.se

Andreas Jonsson Wrååk

Sales Manager

Telefon: 010 762 43 23
Mobile: 0703 600 407
E-post: andreas@nigab.se

Victor Eklund

Sales, Södermalm, Södermanland, Östergötland

Telefon: 010 762 43 27
Mobile: 0702 83 06 61
E-post: victor@nigab.se

Petter Frid

Sales - Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0738 20 62 07
E-post: petter@nigab.se

Sara Gustafsson

Sales, Göteborg, Västergötland, Halland, Bohuslän, Småland

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0708 180 084
E-post: sara@nigab.se

Jacob Stenberg

Sales, Skåne, Blekinge, Småland, Öland

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0707 30 43 86
E-post: jacob@nigab.se

Philip Kumar

Sales, Stockholm nord, Nord

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0730 20 97 65
E-post: philip@nigab.se

Petra Kalte

Event Coordinator

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 076 205 93 51
E-post: petra@nigab.se

Marie Hagström

Sales - Wine

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 076 187 2317
E-post: marie.h@nigab.se

Heléne Hjort

PR Wine

Telefon: 010 762 43 15
Mobile: 0739 380 380
E-post: helene@nigab.se

Pontus Bontegard

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 160 92 82
E-post: pontus@nigab.se

Rasmus Harnell

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 001 9402
E-post: rasmus@nigab.se

Alexandra Rasmusson Rankloo

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 58
Mobile: 076 186 88 88
E-post: alexandra@nigab.se

Daniel Andersson

Senior Brand Manager

Telefon: 010 762 43 28
Mobile: 0708 180 820
E-post: daniel@nigab.se

Kiana Enssi

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 26
Mobile: 0700 20 95 55
E-post: kiana@nigab.se

Magda Roszkowska

Business Development Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 441 26 62
E-post: magda@nigab.se

Hugo Simberg

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 25
Mobile: 070 432 24 32
E-post: hugo@nigab.se

Alexander Kirshakov

Product Manager Wine

Telefon: 010 762 43 16
Mobile: 0700 01 99 19
E-post: alexander@nigab.se

Karl Bengtsson

Product Manager Wine

Telefon: 010 762 43 04
Mobile: 0709 965 474
E-post: karl@nigab.se

Oscar J-T Holm

WG&S Nordic Marketing & Communication Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0728 57 49 52
E-post: oscar@nigab.se

Johan Breife

Key Account Manager - Travel Retail

Telefon: 010 762 43 14
Mobile: 0706 32 54 56
E-post: johan@nigab.se

Kajsa Sjöberg

Executive Assistant

Telefon: 010 762 43 19
Mobile: 070 450 08 37
E-post: kajsa@nigab.se

Karin Johannesson

Logistics

Telefon: 010 762 43 06
E-post: karin@nigab.se

Maria Biörsmark

Finance / Order

Telefon: 010 762 43 12
E-post: maria@nigab.se

My Lind

Brand Manager Travel Retail

Telefon: 010 762 43 09
E-post: my@nigab.se

Magnus Danielsson

Brand Manager Travel Retail

Telefon: 010 762 43 09
E-post: magnus@nigab.se

Susanna Albrektson

Administrative Coordinator

Telefon: 010 762 43 10
E-post: susanna@nigab.se

Nigab

Welcome to Nigab

Our website contains information about alcoholic beverages and is intended for those who are 25 years or older.

By confirming your age you are also
approving this website using cookies.

Dela via

Få inspiration i mailkorgen

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få tips och inspiration på mat och dryckesnyheter.


Nigab