nigab vin sprit dryck flaskor

Nigabs kontor

STOCKHOLM

Gårdsvägen 18
169 70 Solna
Tel: 010 762 43 00
info@nigab.se

GÖTEBORG

Energigatan 12
434 37 Kungsbacka
Box 10296
434 23 Kungsbacka
Tel: 010 762 43 00
info@nigab.se

Välkommen till Nigabs värld av drycker

Nigab är en leverantör av vin och sprit till den svenska marknaden samt inom nordisk Duty Free/Travel Retail och har under mer än 35 år levererat alkoholhaltiga drycker till Systembolaget, båtar – flyg och till de flesta restauranger i Sverige, från sobra finkrogar till trendiga barer och till vinintresserade privatkunder från Ystad till Haparanda.

Nigab grundades 1983 och har ett kontor i Stockholm och ett i Göteborg med totalt 43 medarbetare. Nigab hör till HansJust-gruppen som har väletablerade företag i vin- och spritbranschen i alla nordiska länder.

I vårt breda sortiment finns det många världsledande starka varumärken som passar i varje vinlista, barhylla och i varje hem, men där finns också mindre kända produkter med de unika smaker och karaktärer som behövs för att ge variation.

Vi hälsar dig välkommen till Nigabs värld och hoppas du vill följa med på vår resa in i en framtid som garanterat kommer att bjuda på många spännande nyheter.

Christian Jolinder
Managing Director

Telefon: 010 762 43 20
Mobil: 0732 709 001
E-post: christian@nigab.se

Stefan Andersson
Spirits Director

Telefon: 010 762 43 21
Mobil: 0708 180 209
E-post: stefan@nigab.se

Patrik Mannheimer
Wine Director

Telefon: 010 762 43 24
Mobil: 070 509 66 99
E-post: patrik@nigab.se

Kristoffer Pipusch
Travel Retail Director and Deputy M.D.

Telefon: 010 762 43 02
Mobil: 0707 45 42 34
E-post: kristoffer@nigab.se

Jonas Darle Olsson
Marketing Communication Manager

Telefon: 0107624311
Mobil: 0709779693
E-post: jonas@nigab.se

Andreas Jonsson Wrååk
Sales Manager

Telefon: 010 762 43 23
Mobil: 0703 600 407
E-post: andreas@nigab.se

Petter Frid
Key Account Manager – Stockholm, Åre, Visby

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0738 20 62 07
E-post: petter@nigab.se

Philip Kumar
Sales Coach Manager – Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0730 20 97 65
E-post: philip@nigab.se

Sara Gustafsson
Key Account Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0708 180 084
E-post: sara@nigab.se

Christian Lalander
Key Account Manager

Mobil: 0700161885
E-post: christian.l@nigab.se

Alice Kleiva
Brand Sales Activator - Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 758 83 18
E-post: alice@nigab.se

MALIN ÅKESSON
Brand Sales Activator - West

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 796 45 48
E-post: malin@nigab.se

Erika Ingvarsson
Brand Sales Activator - South

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 076 278 79 21
E-post: erika.i@nigab.se

CHRIS FRIBERG BLOMQUIST
Brand Activation Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 073 513 21 36
E-post: chris@nigab.se

Julia Barske
Sales Wine – West & South

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0)70 743 41 68
E-post: julia@nigab.se

Josefine Ljungberg
Sales Wine - East & North

Telefon: 010 762 43 17
Mobil: 070 016 59 86
E-post: josefine@nigab.se

Stefan Jonason
Sales Account Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0762464545
E-post: stefan.j@nigab.se

Andreas Stefansson
Brand Sales Activator Arenas

Mobil: 0707661691
E-post: andreas.s@nigab.se

FREDRIK LÖWENHAMN
Brand Ambassador

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 073 723 04 00
E-post: fredrik@nigab.se

David Kringlund
Brand Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 580 43 78
E-post: david@nigab.se

Hugo Simberg
Brand Manager

Telefon: 010 762 43 25
Mobil: 070 432 24 32
E-post: hugo@nigab.se

DANIEL BENGTSDAHL
Brand Manager

Telefon: 010 762 43 22
Mobil: 070 894 88 88
E-post: daniel.b@nigab.se

Daniel Andersson
Senior Brand Manager

Telefon: 010 762 43 28
Mobil: 0708 180 820
E-post: daniel@nigab.se

Pontus Bontegard
Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 160 92 82
E-post: pontus@nigab.se

Mattias Storgärds
Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 073 061 45 61
E-post: mattias@nigab.se

Rasmus Harnell
Marketing Activation Manager – Willam Grant & Sons

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 001 9402
E-post: rasmus@nigab.se

SOFIE SKOG
Marketing Coordinator

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 076 328 28 52
E-post: sofie.s@nigab.se

PETTER OLOFSSON
Brand Activation Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 999 36 64
E-post: petter.o@nigab.se

Alexander Kirshakov
Brand Manager

Telefon: 010 762 43 16
Mobil: 0700 01 99 19
E-post: alexander@nigab.se

Karl Bengtsson
Brand Manager

Telefon: 010 762 43 04
Mobil: 0709 965 474
E-post: karl@nigab.se

Åsa Neumann
Senior Brand Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 070 536 66 62
E-post: asa@nigab.se

Magda Roszkowska
Business Development Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 073 441 26 62
E-post: magda@nigab.se

Lisa Solberger
Brand Ambassador Wine

Mobil: 073 570 95 57
E-post: lisa@nigab.se

Heléne Hjort
PR Wine

Telefon: 010 762 43 15
Mobil: 0739 380 380
E-post: helene@nigab.se

Johan Breife
Key Account Manager - Travel Retail

Telefon: 010 762 43 14
Mobil: 0706 32 54 56
E-post: johan@nigab.se

Sofie Jensen
Brand Manager Travel Retail

Telefon: 010 762 43 00
Mobil: 0729 719 484
E-post: sofie@nigab.se

Jonas Lodin
Brand Manager Travel Retail

Telefon: 0)010 762 43 09
Mobil: 0705 48 59 42
E-post: jonas.l@nigab.se

Kajsa Sjöberg
Executive Assistant

Telefon: 010 762 43 19
Mobil: 070 450 08 37
E-post: kajsa@nigab.se

Karin Johannesson
Logistics

Telefon: 010 762 43 06
E-post: karin@nigab.se

Maria Biörsmark
Finance

Telefon: 010 762 43 12
E-post: maria@nigab.se

Marie Adolfsson
Finance

Telefon: 010 762 43 01
E-post: marie@nigab.se

Susanna Albrektson
Administrative Coordinator

Telefon: 010 762 43 10
E-post: susanna@nigab.se

Matilda Johnsson
Logistics

Telefon: 010 762 43 18
E-post: matilda@nigab.se

Katrin Johansson
Order

Telefon: 010 762 43 03
E-post: katrin@nigab.se

Jessica Grimberg
Order

Telefon: 010 762 43 54
E-post: jessica@nigab.se

Få inspiration i mailkorgen

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få tips och inspiration på mat och dryckesnyheter. Klicka för de kategorier du är intresserad av.

Din information kommer att användas av AB Nigab för att ge dig nyheter och marknadsföringsinformation. Du kan när som helst utöva din rätt till åtkomst, rättelse, radering eller invändning genom att kontakta oss på info@nigab.se.

Du kan avbryta din prenumeration genom att klicka på länken i footern i alla e-postbrev du får från oss eller genom att kontakta oss på info@nigab.se. Vi ska behandla dina uppgifter med respekt. För mer information - se vår integritetspolicy. Genom att klicka nedan godkänner du att vi får behandla din information i enlighet med dessa villkor.

Close

Dela via

Close