Produkter

Taggar

Välkommen till Nigabs värld av drycker

Nigab är en leverantör av vin och sprit till den svenska marknaden samt inom nordisk Duty Free/Travel Retail och har under mer än 30 år levererat alkoholhaltiga drycker till Systembolaget, båtar – flyg och till de flesta restauranger i Sverige, från sobra finkrogar till trendiga barer och till vinintresserade privatkunder från Ystad till Haparanda.

Nigab grundades 1983 och har ett kontor i Stockholm och ett i Göteborg med totalt 35 medarbetare. Nigab hör till HansJust-gruppen som har väletablerade företag i vin- och spritbranschen i alla nordiska länder.

I vårt breda sortiment finns det många världsledande starka varumärken som passar i varje vinlista, barhylla och i varje hem, men där finns också mindre kända produkter med de unika smaker och karaktärer som behövs för att ge variation.

Vi hälsar dig välkommen till Nigabs värld och hoppas du vill följa med på vår resa in i en framtid som garanterat kommer att bjuda på många spännande nyheter.

Christian Jolinder

Managing Director

Telefon: 010 762 43 20
Mobile: 0732 709 001
E-post: christian@nigab.se

Lars Gustafsson

Chairman

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0708 180 201
E-post: lars@nigab.se

Stefan Andersson

Spirits Director

Telefon: 010 762 43 21
Mobile: 0708 180 209
E-post: stefan@nigab.se

Patrik Mannheimer

Wine Director

Telefon: 010 762 43 24
Mobile: 070 509 66 99
E-post: patrik@nigab.se

Kristoffer Pipusch

Travel Retail Director and Deputy M.D.

Telefon: 010 762 43 02
Mobile: 0707 45 42 34
E-post: kristoffer@nigab.se

Jonas Darle Olsson

Marketing Communication Manager

Telefon: 010 762 43 11
Mobile: 0709 779 693
E-post: jonas@nigab.se

Andreas Jonsson Wrååk

Sales Manager

Telefon: 010 762 43 23
Mobile: 0703 600 407
E-post: andreas@nigab.se

Victor Eklund

Sales, Södermalm, Södermanland, Östergötland

Telefon: 010 762 43 27
Mobile: 0702 83 06 61
E-post: victor@nigab.se

Petter Frid

Sales - Stockholm, Åre, Visby

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0738 20 62 07
E-post: petter@nigab.se

Philip Kumar

Sales, Stockholm nord, Nord

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0730 20 97 65
E-post: philip@nigab.se

Sara Gustafsson

Sales, Göteborg

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0708 180 084
E-post: sara@nigab.se

MALIN ÅKESSON

Brand Sales Activator Väst

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 033 33 78
E-post: malin@nigab.se

CHRIS FRIBERG BLOMQUIST

Sales - Väst & syd

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 513 21 36
E-post: chris@nigab.se

Julia Barske

Sales - Wine - Väst & syd

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0)70 743 41 68
E-post: julia@nigab.se

Josefine Ljungberg

Sales - Wine - Stockholm

Telefon: 010 762 43 17
Mobile: 070 016 59 86
E-post: josefine@nigab.se

Linus Larup

Brand Sales Activator Syd

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0733888807
E-post: linus@nigab.se

Tim Wallbom

Brand Sales Activator Stockholm Nord

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0733458400
E-post: tim@nigab.se

VIKTOR GRANÖÖ

Brand Sales Activator Stockholm Syd

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 619 57 15
E-post: viktor@nigab.se

Stefan Jonason

Brand Sales Activator Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0762464545
E-post: stefan.j@nigab.se

FREDRIK LÖWENHAMN

Brand Ambassador

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 723 04 00
E-post: fredrik@nigab.se

David Kringlund

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 580 43 78
E-post: david@nigab.se

Hugo Simberg

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 25
Mobile: 070 432 24 32
E-post: hugo@nigab.se

Kiana Enssi

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 26
Mobile: 0700 20 95 55
E-post: kiana@nigab.se

DANIEL BENGTSDAL

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 22
Mobile: 070 894 88 88
E-post: daniel.b@nigab.se

Daniel Andersson

Senior Brand Manager

Telefon: 010 762 43 28
Mobile: 0708 180 820
E-post: daniel@nigab.se

Pontus Bontegard

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 160 92 82
E-post: pontus@nigab.se

Rasmus Harnell

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 001 9402
E-post: rasmus@nigab.se

Alexander Kirshakov

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 16
Mobile: 0700 01 99 19
E-post: alexander@nigab.se

Karl Bengtsson

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 04
Mobile: 0709 965 474
E-post: karl@nigab.se

Magda Roszkowska

Business Development Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 441 26 62
E-post: magda@nigab.se

Lisa Solberger

Brand Ambassador Wine

Mobile: 073 570 95 57
E-post: lisa@nigab.se

Heléne Hjort

PR Wine

Telefon: 010 762 43 15
Mobile: 0739 380 380
E-post: helene@nigab.se

Johan Breife

Key Account Manager - Travel Retail

Telefon: 010 762 43 14
Mobile: 0706 32 54 56
E-post: johan@nigab.se

My Lind

Brand Manager Travel Retail

Telefon: 010 762 43 09
Mobile: 0708 908 943
E-post: my@nigab.se

Sofie Jensen

Brand Manager Travel Retail

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0729 719 484
E-post: sofie@nigab.se

Kajsa Sjöberg

Executive Assistant

Telefon: 010 762 43 19
Mobile: 070 450 08 37
E-post: kajsa@nigab.se

Karin Johannesson

Logistics

Telefon: 010 762 43 06
E-post: karin@nigab.se

Susanna Albrektson

Administrative Coordinator

Telefon: 010 762 43 10
E-post: susanna@nigab.se

Nigab

Welcome to Nigab

Our website contains information about alcoholic beverages and is intended for those who are 25 years or older.

By confirming your age you are also
approving this website using cookies.

Dela via

Få inspiration i mailkorgen

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få tips och inspiration på mat och dryckesnyheter. Klicka för de kategorier du är intresserad av.


Nigab