Produkter

Taggar

ATT VARA KUND HOS OSS

Vi på Nigab har under mer än 30 år levererat sprit och vin till de flesta restauranger i Sverige. I vårt breda sortiment finns det många världsledande starka varumärken som är ett måste på varje barhylla eller vinlista, men där finns också mindre kända produkter och producenter för att kunna erbjuda en så komplett och komplex upplevelse som möjligt för gästen.

Vårt breda sortiment hittar ni i här på hemsidan, i vår produktkatalog och i vår prislista. Sortimentet är hela tiden under utveckling och nyheter kommer kontinuerligt. För senaste uppdatering ta kontakt med våra säljare.

NIGAB SOM SAMARBETSPARTNER

Vi har som målsättning att vara det mest produktaktiverande företaget inom bar/restaurang branschen i Sverige.
Vi arbetar aktivt tillsammans med våra kunder för att leverera maximal kvalitet när det gäller produkter, utbildning, inspiration, samt att hjälpa våra kunder att optimera effektivitet och lönsamhet för sin bar/restaurang verksamhet för att säkerställa att gästens förväntningar överträffas.

Vi är ett rikstäckande team från norr till söder bestående av både säljare och varumärkes ambassadörer. Om ni inte redan har en kontakt med oss på Nigab, hör gärna av Er till oss för att diskutera möjligheter till samarbete.

 

Andreas Jonsson Wrååk

Sales Manager

Telefon: 010 762 43 23
Mobile: 0703 600 407
E-post: andreas@nigab.se

CHRIS FRIBERG BLOMQUIST

Brand Activation Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 513 21 36
E-post: chris@nigab.se

Petter Frid

Key Account Manager – Stockholm, Åre, Visby

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0738 20 62 07
E-post: petter@nigab.se

Sara Gustafsson

Sales Account Manager - West

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0708 180 084
E-post: sara@nigab.se

Philip Kumar

Sales Coach Manager – Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0730 20 97 65
E-post: philip@nigab.se

Julia Barske

Sales Wine – West & South

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0)70 743 41 68
E-post: julia@nigab.se

Josefine Ljungberg

Sales Wine - East & North

Telefon: 010 762 43 17
Mobile: 070 016 59 86
E-post: josefine@nigab.se

Pontus Bontegard

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 160 92 82
E-post: pontus@nigab.se

Rasmus Harnell

Marketing Activation Manager – Willam Grant & Sons

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 001 9402
E-post: rasmus@nigab.se

DANIEL BENGTSDAHL

Brand Manager

Telefon: 010 762 43 22
Mobile: 070 894 88 88
E-post: daniel.b@nigab.se

FREDRIK LÖWENHAMN

Brand Ambassador

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 723 04 00
E-post: fredrik@nigab.se

Christian Lalander

Sales Account Manager – Stockholm South

Mobile: 0700161885
E-post: christian.l@nigab.se

Andreas Stefansson

Brand Sales Activator Arenas

Mobile: 0707661691
E-post: andreas.s@nigab.se

MALIN ÅKESSON

Brand Sales Activator - West

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 796 45 48
E-post: malin@nigab.se

Linus Larup

Sales Account Manager - South

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0733888807
E-post: linus@nigab.se

Stefan Jonason

Brand Sales Activator – Stockholm South, North

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0762464545
E-post: stefan.j@nigab.se

Tim Wallbom

Brand Sales Activator – Stockholm North/West

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 0733458400
E-post: tim@nigab.se

Mattias Storgärds

Portfolio Manager WG&S

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 073 061 45 61
E-post: mattias@nigab.se

PETTER OLOFSSON

Brand Activation Manager

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 999 36 64
E-post: petter.o@nigab.se

SOFIE SKOG

Marketing Coordinator

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 076 328 28 52
E-post: sofie.s@nigab.se

Erika Ingvarsson

Brand Sales Activator - South

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 076 278 79 21
E-post: erika.i@nigab.se

Alice Kleiva

Brand Sales Activator - Stockholm

Telefon: 010 762 43 00
Mobile: 070 758 83 18
E-post: alice@nigab.se

Nigab

Welcome to Nigab

Our website contains information about alcoholic beverages and is intended for those who are 25 years or older.

By confirming your age you are also
approving this website using cookies.

Dela via

Få inspiration i mailkorgen

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få tips och inspiration på mat och dryckesnyheter. Klicka för de kategorier du är intresserad av.


Nigab